• Projekt "Mediálne javisko inakosti" z programu Erasmus+

• Mediálne javisko inakosti je pozoruhodný projekt, ktorý spolufinancuje program Európskej únie Erasmus+ a jedným z výstupov bude aj vysielanie TV Terapeut.

Projekt je realizovaný od 1. mája 2021 a končí 30. apríla 2023, ktorého cieľom je zosieťovať vzdelávacie a kultúrno - umelecké inštitúcie, ktoré budú spolutvorcami inovovaných učebných osnov, metodickej príručky, obsahu internetovej televízie - tutoriálov s etudami, a tým kvalitatívne posunúť ich prácu v oblasti dramatickej výchovy, dramatoterapie, teatroterapie a iných liečebných metód na vyššiu úroveň.

V závere projektu sa uskutoční prehliadka dramatickej tvorivosti ľudí s mentálnym a kombinovaným postihnutím "Integrácia s gráciou", ktorú oraganizuje Spojená škola internátna vo Vranove nad Topľou. Za účelom príprav a pokroku aktivít sa uskutočnilo 14. februára 2023 projektové stretnutie partnerov a to aj s možnosťou supervízie pri nakrúcaní v školskom TV štúdiu Filmovej školy.

O projekte a nakrúcaní sa dozviete tu a z reportáže Filmovej školy, ktorú pedagogicky viedol Matúš Men. Redaktorkou je Nina Vicová - naša šikovná štvrtáčka.

#Erasmus+

#ErasmusPlus

#Filmovaskola

• Výsledky florbalového zápasu našich študentov

• Aj naši filmári sú šikovní florbalisti

Posledné týždne to na Filmovej škole žilo florbalom! V rámci telesnej výchovy sa naši študenti mohli zúčastniť školského florbalového turnaja .

Tieto dni sa uskutočnili posledné zápasy a my Vám už prinášame aj výsledky:

1. miesto 3.F

2. miesto 4.F

3. miesto 2.F

4. miesto 1.F

Najlepším strelcom na florbalovom turnaji sa stal Dávid Poľák (4.F) s celkovým počtom 18 gólov. Najlepším hráčom sa stal Samuel Chrapek (3.F).

Všetkým zúčastneným gratulujeme!

.

Foto: Timotej Škrepták (3.F) a Daniel Rázus (2.F)