•  

     Ako si predĺžiť platnosť preukazu na šk. rok 2022/2023 vrátane letných prázdnin už od 1.6.2022

      

     Preukaz si obnovíte v DVOCH krokoch:

     1. krok: Zakúpenie známky ISIC v hodnote 10€ (predlžujúca platnosť preukazu študenta, a zároveň predĺženie medzinárodnej platnosti ISIC/EURO< 26). Novú známku ISIC 09/2023 objednaj TU

     Po úhrade vám škola objedná známku a vy si ju vyzdvihnete na sekretaráte školy. Môžete si ju dať doručiť aj domov, avšak uhrádzate poplatok za doručenie kuriérom.

     plagat_online_s_preklikmi_-_final.pdf

     2. krok: Predĺženie platnosti preukazu v DOPRAVE buď cez SMS alebo apku UBIAN

     Prolongácia cez aplikáciu UBIAN:
     1. Prihlás sa do aplikácie Ubian, ak ešte nemáš registrovaný svoj preukaz, pridaj si ho cez Preukaz študenta v Môj Ubian. Na webe Ubian si pridáš Preukaz študenta cez Nová karta.
     2. Nárok na zľavu v doprave na ďalší školský rok si predĺžiš zaplatením prolongačného poplatku vo výške 3,60 € jednoducho platobnou kartou.
     3. Po úspešnej platbe prilož kartu k terminálu na svojej škole alebo k verejnému terminálu (zoznam verejných terminálov nájdeš na stránke www.preukazstudenta.sk). Terminál ti predĺži platnosť zľavy na dopravu na čipe preukazu.

     Prolongácia cez SMS:
     1. Na číslo 8844 pošli SMS v tvare: TC medzera priezvisko medzera číslo čipu (meno uvádzaj ako na preukaze a bez diakritiky, príklad SMS: TC Mrkvicka 1042019005).
     2. Príde ti potvrdzujúca SMS, ktorá je spoplatnená sumou 3,60 €. Ostatné SMS sú bezplatné.
     3. Po prijatí potvrdzujúcej SMS prilož kartu k terminálu na svojej škole alebo k verejnému terminálu (zoznam verejných terminálov nájdeš na stránke www.preukazstudenta.sk). Terminál ti predĺži platnosť zľavy na dopravu na čipe preukazu.

      Viac info na www.preukazstudenta.sk alebo kontaktuj TransData, email: preukazstudenta@transdata.sk .”

     Informácie o predĺžení preukazu (zakúpenie známky ISIC) nájdete na www.isic.sk.

     Odporúčame, aby si študenti štandardne predĺžili platnosť zľavy v doprave a nečakali do septembra, aby mohli využívať plnohodnotne zľavu u každého dopravcu aj počas letných prázdnin.