• Rozhovor so Samuelom Williamom Miščíkom (Moon)

• 11.05.2023 11:07
          • Aj youtuber, Samuel William Miščík alias Moon, študoval na našej Filmovej škole. Moon vyštudoval odbor kamera, zvuk a strih. V rozhovore nám Moon prezradí viac o svojej ceste k YouTube, svojich skúsenostiach zo školy a o tom, ako ho jeho vzdelanie ovplyvnilo vo vytváraní obsahu na svojom kanáli. V poslednej dobe začal vytvárať animované filmy, na ktorých intenzívne pracuje niekoľko týždňov- deň čo deň. Viac sa o Samuelovi dozviete v našom rozhovore.
          • Rozhovor s Michaelou Malíkovou Bejdovou

• 04.04.2023 17:22
          • Michaela Máliková Bejdová nastúpila na Filmovú školu v roku 2009. Vyštudovala virtuálnu grafiku, no dnes sa venuje produkcii a práci v oblasti PR. Už počas štúdia bola očarená celým prostredím a vedela, že chce pracovať v oblasti filmu. Zúčastnila sa aj pobytu Erasmus + vo Fínsku a Amsterdame. Ako tvrdí Michaela, zážitkov bolo veľmi veľa. Konštatuje, že Filmová škola ponúka študentom veľmi dobrý priestor na „hľadanie sa“, čo považuje v tom veku za veľmi dôležité.

• Rozhovor s Dominikom Györgym

• 05.01.2023 17:34
          • Dominik študoval hranú réžiu na FAMU. Na Filmovú školu nastúpil v roku 2013 a bol z nej nesmierne nadšený. Vyrozprával nám naozaj milé spomienky, ktoré zažil počas štúdia. Od 8. januára na TV JOJ začína seriál s názvom Iveta, v ktorom si Dominik zahrá postavu Kurta. Rozhovor s Dominikom, naozaj stojí za to!

• Rozhovor so Šimonom Šebom

• 22.12.2022 12:20
          • Šimon Šebo absolvoval bakalára na VŠMU, dnes študuje na magisterskom stupni na Filmovej Akadémii Miroslava Ondříčka v odbore Filmovej a televíznej réžie. Na konte má už mnoho študentských filmov, no momentálne pracuje aj v RTVS. Spoločne s rodičmi už ako režisér udržiava rodinnú značku „Zázračný ateliér“ a zároveň sa stará o svoju malú detskú reláciu „Čo budeme robiť“.

• Rozhovor s Michaelou Grlickou

• 05.01.2023 15:11
          • Michaela Grlická zmaturovala v roku 2018, no dnes pracuje v TV Markíza. Absolvovala bakalárske štúdium na Divadelnej fakulte VŠMU. Miška už počas štúdia na Filmovej škole bola veľmi usilovná, šikovná a pracovitá. Na hodiny chodievala s pohárom kávy a vždy pozitívne naladená. Mnohokrát ste ju mohli stretnúť na rôznych podujatiach, kde vykonávala dobrovoľnícku činnosť, bolo to naozaj obdivuhodné. Viac spoznáte Mišku už v našom rozhovore, v ktorom zanechala aj milý odkaz pre našich študentov.