• Dôležitý oznam k výučbe od 3.5.2021

• Vážení rodičia a milí žiaci,

od 3. mája 2021 pokračuje na SŠUP filmovej v súlade s podmienkami pre jednotlivé okresy v rámci aktualizovaného regionálneho Covid školského automatu

• pre žiakov končiacich ročníkov (triedy IV.F a II.PMS) prezenčná forma výučby podľa rozvrhu zameraná na odborné predmety, umeleckú prax a ateliérovú tvorbu;
            • pre ostatné triedy dištančná výuka podľa rozvrhu, a tiež možnosť rezervácie (https://rezervacie.filmovaskola.sk/) ateliérov školy, TV a rozhlasového štúdia, či strižne v rámci praktickej prípravy (5+1), denne od 9.00 hod. do 15.30 hod.

Keďže v rámci Covid školského automatu spadáme do červeného okresu, nie je pri vstupe do školy potrebné sa preukazovať negatívnym testom na COVID-19, pričom žiak nad 18 rokov je stále povinný vyplniť potvrdenie o bezinfekčnosti, toho času Čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti (tlačivo 10a plnoletý žiak) - v elektronickej forme prostredníctvom EduPage v sekcii Úvod - Žiadosti/Vyhlásenia. Vyhlásenie môžete podať aj cez EduPage mobilnú aplikáciu. Návod: https://help.edupage.org/?lang_id=2&id=u1601

V prípade akýchkoľvek zmien vás budeme včas informovať.

Zdroj: Informácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR

• Oznam pre končiace ročníky – pravidlá vstupu do školy od 26.4.2021

• Vážení rodičia,

milí žiaci,

v súvislosti s nástupom žiakov IV.F a II.PMS triedy na prezenčnú formu výučby od 26. apríla 2021, si Vás dovoľujeme informovať o jednotlivých pravidlách pandemických opatrení.

1. Podmienkou vstupu plnoletého žiaka do objektu školy je preukázanie sa negatívnym výsledkom testu na  COVID-19 nie starším ako 7 dní, prípadne preukázaním sa, že spĺňa niektorú z nižšie uvedených výnimiek.
            2. Žiadame vás, aby ste zároveň vyplnili Čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti (tlačivo 10a plnoletý žiak) - v elektronickej forme prostredníctvom EduPage v sekcii Úvod - Žiadosti/Vyhlásenia. Vyhlásenie môžete podať aj cez EduPage mobilnú aplikáciu. Na úvodnej obrazovke kliknite na tehličku 'Žiadosti/Vyhlásenia'. Pri jeho vypĺňaní máte možnosť zvoliť si, že sa na vás vzťahuje výnimka. Prikladáme link na manuál, ktorý vám s tým pomôže: https://help.edupage.org/?lang_id=2&id=u1601 Vypĺňate ho s aktuálnym dátumom a zadávate dátum testu, resp. inú možnosť, ktorá platí pre vás. Termín vyplnenia je do 25.4.2021 (nedeľa) do 20:00 hod.
            3. Pripomíname, že v interiéri školy je povinnosť nosiť rúško.

riaditeľka školy

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Výnimky z preukazovania sa negatívnym výsledkom testu na COVID-19*:

• uplynulo 14 dní po 2. dávke očkovania mRNA (pfizer alebo moderna),
            • uplynulo 28 dní po 1. dávke očkovania vektorovou vakcínou (AstraZeneca),
            • prekonanie ochorenia COVID–19 za posledných 180 dní,
            • 14 dní po 1. dávke očkovania mRNA alebo vektorovou vakcínou a zároveň prekonanie ochorenia COVID–19 za posledných 180 dní,
            • potvrdenie o zdravotnom stave s kontraindikáciou, ktorá neumožňuje vykonanie testu.

*upravuje vyhláška č.187/2021ÚVZ SR z dňa 16.4.2021

Vysvetlivky k preukazovaniu sa škole:

• testovanípotvrdením testovacieho centra alebo MOM alebo od lekára v písomnej alebo elektronickej podobe;
            • očkovaní potvrdením očkovacieho centra v písomnej alebo elektronickej podobe;
            • prekonaní ochoreniapotvrdením od lekára o prekonaní ochorenia s vyznačením doby, kedy sa nemusí testovať alebo sms, prípadne email (platí 190 dní od obdržania) o pozitívnom výsledku PCR alebo AG testu;
            • kontraindikácii na testovanie – potvrdením od lekára v písomnej podobe alebo v elektronickej podobe;
            • a súčasne čestným vyhlásením o bezinfekčnosti cez EduPage (v bode 2. vysvetlené).
          • Dôležitý oznam pre končiace ročníky (IV.F a II.PMS)

Od 26. apríla 2021 obnovujeme v súlade s COVID ŠKOLSKÝM AUTOMATOM (https://www.minedu.sk/26973-sk/mapa-covid-skolsky-automat/) prezenčnú formu výučby na SŠUP filmovej pre žiakov končiacich ročníkov (triedy IV.F a II.PMS).

Vyučovanie bude prebiehať denne od 9. hodiny podľa aktualizovaného rozvrhu, ktorý bude zameraný na odborné predmety, umeleckú prax a ateliérovú tvorbu.

Rozvrh a podmienky nástupu súvisiace s pandemickými opatreniami uverejníme do konca týždňa na stránke školy.

riaditeľka školy

• Dôležitý oznam k možnosti obnovenia výučby na školách (26.4.2021)

• Vážení rodičia a milí žiaci,

V tomto období pokračuje Filmová škola  dištančným spôsobom výučby podľa rozvrhu a pre maturantov sú v rámci praktickej prípravy k dispozícii všetky ateliéry školy, televízne aj rozhlasové štúdio, či strižne denne od 9,00 hod. do 15,30 hod.

Od 26. apríla bude v súlade s podmienkami pre jednotlivé okresy v rámci REGIONÁLNEHO COVID AUTOMATU obnovené školské vyučovanie vo všetkých školách. Aktualizovaná mapa COVID ŠKOLSKÉHO AUTOMATU platná od 26. apríla 2021 bude zverejnená 21. apríla 2021 na tejto webovej stránke. (https://www.minedu.sk/mapa-covid-skolsky-automat/).

Následne upresníme, ktorí žiaci, resp. triedy budú môcť nastúpiť.

Prajeme vám veľa síl, držme si navzájom palce. Ďakujeme.

Naďalej platí:

• Každý žiak, pedagogický i nepedagogický zamestnanec, ktorý sa nachádza na pôde školy, musí mať negatívny PCR alebo antigénový test, podľa nariadení MŠVVaŠ SR starý najviac 7 dní.
            • Pracovisko je potrebné rezervovať si deň vopred prostredníctvom školského rezervačného systému https://rezervacie.filmovaskola.sk/, aby sme mohli zabezpečiť všetky epidemiologické opatrenia. (max. 5 žiakov v skupine, dezinfekcia, supervízia).