• Uskutočnilo sa školské kolo Olympiády v anglickom jazyku.

• Už 32. ročník celoslovenskej Olympiády v anglickom jazyku odštartoval práve v týchto dňoch. Prvýkrát v histórii sa do nej zapojili aj naši študenti, čo sa prejavilo veľkým záujmom.

Súťaž organizuje slovenský inštitút mládeže Iuventa pôsobiaci v rámci Ministerstva školstva, vedy,výskumu a športu Slovenskej republiky. Olympiáda sa člení na osem kategórií, žiaci našej školy súťažia v sekcii 2D, ktorá má štyri kolá. Prvé z nich je v gescii samotných škôl a najlepší následne postúpi do okresného kola.

Držíme im palce! 🦉

• Kariérne sprevádzanie - študentský život na vysokej škole

• Tip pre končiacich študentov

Témou nasledujúcich Virtuálnych DOD fakúlt a VŠ je študentský život na vysokej škole. Veríme, že po tomto vysielaní študenti získajú lepší prehľad o tom, ako môžu využiť svoj voľný čas pri štúdiu na VŠ.

Najbližšie vysielanie je naplánované na 24.11 - 25.11.2021. V obidvoch dňoch sa začína o 8:00 a končí o 13:00 hod.

Posielame pár tipov otázok, na ktoré študenti dostanú odpovede:

• Aké športové, kultúrne a spoločenské vyžitie vaša univerzita alebo fakulta ponúka?
            • Kam chodíme počas voľného času a ako ďaleko je to od školy (kaviarne, puby, fitness, shopping …)?
            • Kde sa dá ísť a čo sa dá robiť v prestávke medzi hodinami ?
            • Je na univerzite/fakulte študentská kaviareň
            • Aké typy akcií organizujú študenti počas roka?
            • Aké športy sa na vašej univerzite hrajú?
            • Aké zľavy majú študenti pri návšteve športových, kultúrnych a spoločenských akcií?
            • Majú všetci prváci internát?
            • Aký je internát? Koľko ľudí v ňom býva? Je v rámci internátu aj telocvičňa, bazén, posilňovňa?
            • Koľko ľudí býva na izbe na internáte? Kedy je večierka?
            • Dá sa bývať aj na súkromí? Koľko to stojí a ako ľahko sa dá nájsť takéto ubytovanie?
            • Aká je strava v jedálni? Koľko jedál je na výber? A sú chutné? A podobne...

Registrácia pre študentov

Ak sa študenti ešte nezaregistrovali, môžu tak urobiť po kliknutí na Registrovať sa na Virtuálne dni otvorených dverí VŠ .

--------------------------

Ing. Lívia Hirjaková