• Rozhovor s Katkou Kamencovou

• 27.10.2022 10:01
        • Na pomyselnom červenom koberci našej školy nájdete aj Katku Kamencovú, speváčku, umelkyňu a herečku. Bola veľmi ochotná, a tak začala odpovedať na moje zvedavé otázky.
        • Ako prvé som sa jej opýtala, kedy vlastne začala študovať na Filmovej škole.

Maturovala som v roku 2008, boli sme zároveň prvými absolventmi Filmovej školy.

Zaujímalo ma, čo si Katka ako prvé predstaví pod pojmom Filmová.

Ako prvé mi napadne kamera, ktorú som aj vyštudovala. Zároveň aj úžasná práca a tvorivá práca nadaných ľudí.

Určite vás zaujíma, kto bol jej obľúbeným učiteľom, my sme sa na to opýtali.

Dnes je to škola na podstatne vyššej úrovni, čo ma veľmi teší, ale nikto nám nevezme to, že my sme boli prví absolventi, tak ako povedala na našej stužkovej pani riaditeľka Jarmila Uhríková.

Pomohla vám Filmová škola pri rozvoji vašej kariéry?

Po jej skončení som sa hlavne začala venovať spevu. Dokonca som hrala vo filme Piata loď, kde som sa musela postaviť na opačnú stranu kamery, ale škola mi dodala veľa skúseností, ktoré som potom mohla využiť, či už pri natáčaní videoklipu, alebo v úlohe herečky vo filme.

Máte aj nejakú vtipnú príhodu spojenú s Filmovou školou?

Vždy sa zasmejem, keď si spomeniem na hodinu s pánom Uhríkom, keď na našu hodinu prišiel kameraman, ktorý so sebou priniesol aj steadycam. Práve mňa ako budúcu kameramanku vybral pán Uhrík nech si steadycam vyskúšam. Keď som kameru mala na sebe zavesenú, povedala som že to nie je až také ťažké. Pomaly som začala padať aj s kamerou. Obidvaja ma hneď chytili.

Čo by ste chceli odporučiť našim študentom?

Študentom, a nielen Filmovej školy, by som odporučila v prvom rade, čo najviac pokory, nasávať skúsenosti a prax od lektorov, ktorí majú veľa skúsenosti v teréne, ktoré sú podľa mňa tie najužitočnejšie.

Autorka: Kristína Pitková

Foto poskytla: Mgr. art. Katka Kamencová