• Rozhovor s Michaelou Hýbelovou

• 17.10.2022 09:12
        • Prestúpila na Filmovú školu z gymnázia a s radosťou zostávala po škole. Dnes má na konte, napríklad spolupráce s Tatra Bankou a s Ubisoftom. Michaela Hýbelová sa momentálne zameriava na grafiku 3D postáv a CGI projekty.

• Čo ťa priviedlo na Filmovú školu, prečo si sa rozhodla presne pre ňu?

Už počas základnej školy som sa venovala rôznym grafickým počinom, či to boli plagáty na lokálne podujatia alebo pozvánky na svadbu pre mojich učiteľov, no nakoniec moja cesta viedla na gymnázium. Po roku som ale pociťovala, že to nie je úplne ono a začala som zisťovať alternatívy. Zaujala ma Filmová škola a oficiálnosti ohľadom prestupu, prebehli za veľmi krátky čas.

Počas štúdia si mnohokrát zostávala po škole, nie z toho dôvodu, že si zadania nerobila, no práve naopak, bola si veľmi tvorivá! Ako si spomínaš na to obdobie?

Po začatí štúdia na škole, ktorá zrazu bola sústredená na kreatívnu prácu som jednoducho chcela skúsiť všetko v čo najkratší čas. Snažila som sa nájsť, čo by ma napĺňalo najviac a eventuálne som k tomu aj došla. Ostávanie po škole bolo super, veľakrát som sa domov dostala až o šiestej až siedmej večer.

Čo je pre teba najvzácnejšie, čo ti Filmová dala?

Na Filmovej som našla to, čo ma nielen napĺňa ale momentálne aj živí. Bola som v kolektíve, kde som vnímala istú súťaživosť a tá ma hnala vpred.

Rozhodla si sa študovať ďalej, kde viedli tvoje kroky?

Asi v polovici štúdia na Filmovej, začala príprava na vysokú školu, konkrétne VŠMU, odbor vizuálne efekty. Vtedy to bolo veľmi stresujúce, nevedela som, čo mám čakať, či moja príprava bude dostatočná. Za pomoci p. Kládeka som to ale zvládla a prežila super roky v super kolektíve, či už pedagógov alebo kolegov v ročníku.

Na čo sa orientuješ vo svojej tvorbe?

Moje zameranie je tvorba 3D postáv a art direction CGI projektov.

Máš na konte aj nejaké významné spolupráce?

Mala som a mám tú česť spolupracovať so super ľuďmi, a za tie roky profesionálnej práce sa mi podarilo pracovať na skvelých projektoch, či už v odvetvi reklám, hier alebo filmov. Spomeniem IT Chapter 2, Tatra Banka, ci CGI influencer Lil Miquela. Mimo iného sa mi podarilo spolupracovať aj s Tonym Hawkom, ktorého som za čias Playstation 1, mala za idola :).  Momentálne som na pozícii Art Directora na projekte, ktorý je partnerom s Ubisoftom.

Michaela nám poslala aj jej obľúbený výber z jej tvorby:

Autorka: Bc. Nicol Želtvayová
          Fotografiu diela poskytla: Bc. Michaela Hýbelová