Názov projektu: The Creative Lion (Kreatívny lev)

Číslo zmluvy o poskytnutí grantu: 2014-1-SE01-KA201-000929

Trvanie projektu: 01.09.2014 - 01.06.2017

Typ akcie: Strategické partnerstvá - Školské vzdelávanie (5 stredných škôl)

1. Michael - Střední škola a Vyššsí odborná škola reklamní a umelecké tvorby, s.r.o., Praha, Česká republika
  2. Husniye Ozdilek Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Antalya, Turecko
  3. Fria Läroverken i Karlstad, Karlstad, Švédsko
  4. Liceo Artistico Statale “O. Licini” di Ascoli Piceno, Taliansko
  5. Súkromná stredná umelecká škola filmová, Petzvalova 2, Košice, Slovenská republika

• Projekt sa orientuje najmä na mediálnu gramotnosť, jazykové schopnosti, interkulturálne porozumenie či vzdelávanie pedagógov. Počas troch rokov sa uskutoční celkom 5 stretnutí v každej škole a zapojenom meste. Stretnutia trvajú týždeň a celkovo vycestuje z každej školy 17 študentov a pedagógovia.

Ciele projektu:

• Mediálna gramotnosť. Chceme rozvíjať schopnosti našich študentov analyzovať, hodnotiť, vytvárať a komunikovať mediálne správy v najrôznejších formátoch.
  • Jazykové znalosti. Chceme, aby naši študenti lepšie komunikovali v angličtine a iných európskych jazykoch.
  • Medzikultúrne porozumenie. Chceme, aby naši študenti pochopili a uznali vlastné aj iné kultúry.
  • Metakognície. Chceme, aby naši študenti získali lepšie porozumenie o tom, ako sa učí, a aké stratégie použiť na zlepšenie svojho učenia.
  • Learner Autonómia. Chceme pomôcť našim študentom postarať sa o svoje vlastné štúdium a stimulovať tvorivosť a podnikavosť.
  • Naučte sa učiť. Chceme, aby naši študenti zlepšili svoje mediálne schopnosti tým, že učia študentov prostr. médií.
  • Príprava učiteľov. Chceme, aby sa naši učitelia naučili nové vyučovacie metódy, najmä inovatívne metódy zahŕňajúce ICT (informačné a komunikačné technológie).

Implementácia projektu (správy): Implementacia_projektu_The_Creative_Lion.docx

Creative Lion v Košiciach                                                                                 Creative Lion v Košiciach

Stretnutie v Košiciach sa uskutoční v dňoch  2. až 6. 5. 2016 na pôde SSUŠ filmovej, Petzvalova 2, Košice.

Privítame 6 študentov + 2 pedagógov zo Švédska (1 žiak bude imobilný), 3 študentov + 1 pedagóg z Talianska, 6 študentov + 2 pedagógov z Turecka a 6 študentov + 2 pedagógov z Českej republiky.