• NOFINY

NFN alebo NOFINY je internetový školský časopis, ktorý vznikol na SSUŠ Filmovej v Košiciach, v hlavách študentov masmediálnej tvorby. Tento časopis je naše dieťa, ktoré neustále rastie a nepozoruje len dianie na škole, ale aj v Košiciach.
          • Jiří Menzel: „Film je jako dům, který se staví, musí cihla k cihle pasovat.“

• 07.09.2022 14:32
          • FILMOVÁ PRED MENZLOM

Predstavte si to. Bežný deň, streda, tretia vyučovacia hodina sa chýli ku koncu. Pomaly myslíte na to, ako prežijete štvrtú a piatu… No v tom do triedy vtrhne pani riaditeľka s pani zástupkyňou a nadšene spustia: „Zajtra našu školu poctí svojou návštevou legendárny český režisér Jiří Menzel.“ Pocítite zvláštnu radosť. Ten Menzel, ktorý točil filmy s geniálnym českým spisovateľom Bohumilom Hrabalom. Ten istý Menzel, ktorý režíroval Ostře sledované vlaky a hral vo výborných komédiách spolu s Rudolfom Hrušinským či Milanom Lasicom. Od tej minúty sme ani nevedeli, ako nám zbehol zvyšok vyučovania.

• 5 najväčších hitov nášho detstva

• 07.09.2022 15:08
          • Každý z nás mal aspoň jednu obľúbenú pesničku v detstve, ktorú si musel dookola spievať a možno ho prenasleduje až do dnešného dňa. Pesnička, ktorá rozveselila celý domov a spievali ste si ju s celou rodinou alebo spolužiakmi v škole. My sme urobili štatistický prieskum a zisťovali sme, aké sú najväčšie hity detstva filmárov.
          • Baletník, filmový režisér či inštruktor pilatesu?

• 07.09.2022 14:33
          • Rozhovor s novým učiteľom na filmovej škole Igorom Bondarenkom

Určite ste zaregistrovali viacero nových tvárí, ktoré od septembra vídať na chodbách našej školy. Jedným z nováčikov je aj učiteľ milovaného ATR-ka a videotvorby Igor Bondarenko. Tichý, na pohľad nenápadný, vždy usmiaty. Avšak predtým, než sa stal pravou rukou učiteľa Kernera, venoval sa niečomu úplne inému.

• Čo sa zmenilo cez prázdniny na filmovej

• 07.09.2022 15:11
          • Vymaľovaná škola

Prvou neprehliadnuteľnou zmenou je nové ošatenie školy v podobe vymaľovania. Ohlasy vás, študentov sú rôzne, no väčšina z vás sa zhoduje v tom, že vo vstupnom vestibule visia návrhy, ako by škola mohla vyzerať. Prečo boli zvolené  štyri „obyčajné“ farby? „Prvotná myšlienka na tieto farebné kombinácie pochádza od pána Tatarku,“ prezradil náš tajný zdroj, pán Uhrík. „Je to vyobrazenie farieb, ktoré zastupujú RGB (Red, Green, Blue), no a kedže má naša škola štyri budovy, žltá farba slúži na doplnenie“.  Zaujímavosťou môže byť to, že na zelenú budovu, ktorou je animačný ateliér, časom pribudnú kľúčovacie body. No iste si viacerí z vás stále kladú otázku, prečo sa nepoužili návrhy z vestibulu. Vysvetlenie je jednoduché. Realizácia takéhoto projektu by bola omnoho náročnejšia či už z časového alebo z technického hľadiska a teda sa odložila do budúcna. Vedenie nevylučuje, že časom na prvom nátere pribudnú tváre známych filmových hercov.